בארץ שחורה שחורה – עיתונות

 

"בארץ שחורה, שחורה" הוא הצגת תכלית מזוקקת של שפת מחול פוסט-מודרנית. התנועות, אחת לאחת נראות לכאורה פשוטות וטבעיות, ואין בהן מהקו הסינתטי של המחול המודרני ושל הבלט; אלה אינן "תנועות של מחול". ובכל זאת, בשביל לבצע את הרצף של התנועות הללו יש להיות רקדן מיומן שנפטר מכל מניירה ואסתטיקה מחולית נלמדת.

"בארץ שחורה, שחורה" הוא גם הישג מרשים מבחינה מוסיקלית: המוסיקה המודרנית המקורית של אורי פרוסט היא מרכיב חשוב בעבודה. זהו המחול הישראלי הטוב ביותר שראיתי השנה, ומהעבודות הפוסט מודרניות הטובות ביותר שראיתי אי-פעם.

– גל אלסטר, "טיים אאוט", יולי 2003

 

 

"בארץ שחורה, שחורה" הישר מחדר החושך של להקת נעה דר. המופע מזמן לצופים הנאה צרופה.הקהל נשאב לתוך עולם דמוני ואפל המתרחש בצל החושך, ארץ קשה כמו חדר האסורים של המטריקס. התנועה מקורית ומפתיעה, הוירטואוזיות של האנסמבל והמספרת (אייר וולפה) ששרה מקסים…".

– עידוא דגן, "עיתון תל- אביב", יולי 2003

 

 

היצירה מציגה מתח מעניין בין דפוסים כוחניים ובין קטעים של רוך ורכות שהרקדנים הנפלאים מבטאים היטב בגופם… קבוצה מצויינת, אליה נוספה אייר וולפה בקטעי קריאה יפים ועתירי רגש

– אליקים ירון, "מעריב", יולי 2003

 

 

Noa Dar's "In a Black, Black Land" displayed the imaginative way she uses the stage, the complexity of her physical work, the width of her dance vocabulary, and the earnest efforts she allots for intellectual content.

– Ora Brafman, Jerusalem Post, June 2003

No Sidebar

This template supports the unlimited sidebar's widgets.
For adding widgets to Footer sidebar Click Here