אודות

 

אירועים קרובים:

יום שישי, 21.4, 14:00
המופעים יתקיימו בסטודיו קבוצת מחול נעה דר
כרטיסים כאן

 

'בואו תשכבו' מתבונן בפער שבין החוויה האינטימית והפרטית של הגוף לבין היחס הרפואי והבירוקרטי כלפיו. המופע מתרחש בסטודיו שהופך לחדר ניתוחים מטאפורי כמו גם לחלל גלריה בו הגוף מוצג בתצורות משתנות. הקהל מוזמן להחליף עמדות ולנוע מהמטופלת למטפלת, בין העינוי לריפוי, מהתיעודי לבידיון ולפנטסיה.

שותפים

 

יצירה והשתתפות: נעה דר ומיכל סממה

טקסט: מיכל סממה

יוצר פס קול: אלעד שניידרמן

עיצוב אובייקטים ותאורה: יאיר ורדי

ניהול הפקה: כרמל הרטמן

צילום סטילס: תמר לם

בכורה בפסטיבל צוללן 10.2021, ניהול אמנותי: עדו פדר

*בתמיכת מועצת הפיס לתרבות ואמנות.
*בסיוע המחלקה לאמנויות, אגף התרבות, עיריית ת"א-יפו וקרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות תל-אביב.

גלריה

 

IMG 7833-Edit
« 2 של 15 »

ביקורות

 

יצאתי המומה ומעריצה ממה שראיתי, אולי כי בגילי המבוגר אני כל כך זהירה, מגבירה את המודעות, בכל מה שקשור לגוף. במופע, כמו במעבדה, שתי יוצרות מוכשרות ונועזות אלה, עושות ניסויים על הגוף החי האנושי. שוברות את כל המחיצות. הכל גלוי. היצירה המיוחדת הזאת היא שיר הלל לדבקות האדם בחיים, ברצון להירפא, בנכונות לסבול כדי להירפא,  לפגיעות הגוף ולחוסן שלו, כמו גם מחאת התרסה של החיפצון שלו. יצירה לימי הקורונה.

– רות אשל, יומני מחול, 19.10.2021

לביקורת המלאה ולביקורות נוספות – לחצו כאן

 

 

'בואו תשכבו', עבודתן של נעה דר ומיכל סממה, מתהווה מתוך המתח שבין החוויה הסובייקטיבית של האדם המטופל למבט הקר והמנוכר של הממסד הרפואי-בירוקרטי על גופו, ומצביעה על התמוססות הגבול הדק  שבין "שאלה לחקירה, בין ריפוי לעינוי ובין חופש לשלילתו" (מתוך התוכניה). הדינמיקה שנוצרת בין הגוף המחפש מזור למילים שכביכול אמורות להיטיב עימו מתגלה, אם כן, ככזאת שמצמצמת ומשטיחה אותו, הימצאות הגוף במתח שבין שני התדרים המנוגדים ברגע הזה, חושף דווקא את הדמיון ביניהם, ובעיקר את המהירות והקלות שבהן פעולת הטיפול הופכת לפרקטיקה של שליטה.

– עידית סוסליק, העין העכשווית, 8.11.2021

לביקורת המלאה ולביקורות נוספות – לחצו כאן

הבחירה של היוצרות להתמקד במרחב שבין תפיסת האני, הגוף והנפש כמשהו ייחודי משוחרר לבין התפיסה של הממסד הרפואי  המתייחסת להיסטוריה רפואית יבשה ולאדם כאובייקט נטול רוח, עושה את המופע למופע שכל אחד יכול להתחבר אליו. יש כאן קרקע פורייה להרבה אסוציאציות, זיכרונות, שאלות, בדיקת גבולות ותובנות.

נירה פרי, סלונה, 6.2.2022

לביקורת המלאה ולביקורות נוספות – לחצו כאן

החשיפה שלה איטית וכואבת, ולא מדלגת על אף פגם או פרט אינטימי בגופה, בנפשה, שהיא הנפש החשופה של כולנו. העבודה ישירה, לא מרחמת. מבוצעת נפלא על ידי נעה דר, בשליטה גופנית מרשימה, שמראה לנו שלמרות כל הדיכאון הקיומי הזה, הגוף רווי המכאובים מאומן , חי, ובועט.

– תמי כץ לוריא, יקום תרבות, 1.3.2022

לביקורת המלאה ולביקורות נוספות – לחצו כאן

בואו תשכבו: להיות ער.ה לגוף, למשמעות של להיות עם גוף
שיתוף הפעולה בין נעה דר ומיכל סממה נע בין חווית גוף אישית לחוויות מחדר הרופאה, אבל לא רק: ״הוא מדבר על היות גוף בעולם, בתרבות שאנו חיים בה, שנענה באופן אוטומטי פחות או יותר למוסכמות״

– ראיון עם יובל סער, מגזין פורטפוליו, 19.6.22

לריאיון המלא ולביקורות נוספות – לחצו כאן

No Sidebar

This template supports the unlimited sidebar's widgets.
For adding widgets to Footer sidebar Click Here