אודות

"מוזר" מציג דיאלוג מרתק, עתיר בהומור ומעורר מחשבה בין רקדני הלהקה לשחקן גל זייד – תוצר שיתוף הפעולה בין הבמאי והמחזאי יוסף אל-דרור והכוריאוגרפית נעה דר.

שותפים

כוריאוגרפיה: נעה דר

טקסט ובימוי: יוסף אל-דרור

שחקן: גל זייד

רקדנים: מיכל מועלם, אסף שץ, עילאיה שליט, מאיה ברינר

עיצוב תלבושות  : עינת ניר

עיצוב פס-קול: אודי קומראן

עיצוב תפאורה: אלכסנדרה נרדי

צילום סטילס: תמר לם

בכורה: "הרמת מסך", נובמבר 2000
משך המופע: 45 דקות

גלריה

47547-scan0010
« 1 של 4 »

ביקורות

"העבודה הבולטת לטובה היא "מוזר" של נעה דר, שיש בה שילוב מוצלח במיוחד בין שחקן ורקדנים. הטקסט של יוסף אל-דרור העוסק במחול, רקדנים, במה וחיים הוא חכם, עמוק ועתיר בהומור. הוא גם זוכה לביצוע משכנע של גל זייד.  נעה דר שומרת על לקסיקון תנועה מקורי משלה, שנעשה עשיר יותר, משוחרר, מפתיע וזורם. הרקדנים הפנימו את שפתה של דר ותענוג לראותם".

רות אשל "הארץ" . דצמבר 2000

"עימות מעניין בין תנועה ושפה מילולית. גל זייד מקסים בפשטותו הטבעית וכבר מן המילים הראשונות שלו נוצר קשר בלתי אמצעי בינו לבין הקהל. הרקדנים מצוינים . מיכל מועלם מתבלטת ביכולת תנועתית מרשימה ובאישיות בימתית ונשית מהפנטת.

נעה דר היא כבר לא הבטחה. היא יוצרת בשלה ומקורית. יש לה מה להגיד והיא יודעת איך להזרים את שפת התנועה היפה שלה דרך גופם של הרקדנים, הנענים לה בכל נשמתם. ערב מהנה בכל רגע שלו".

אליקים ירון "מעריב". ינואר ,2001

"דר, מסתמנת כמועמדת רצינית להיכנס בעתיד לנבחרת היוצרים הראויים להגדרה "ממציאי השפה במחול" בסצינת המחול העולמית, (יחד עם מרתה גרהאם, פינה באוש, ביל פורסיית) … שפתה התנועתית של דר, אינה דומה לשום דבר אחר… גם הדרך שהעבודות של דר מחזיקות את הבמה (העיצוב, המעברים בין התמונות, עירוב הטקסטים והקטעים התיאטרליים, העיסוק בנושאים קונקרטיים ולא מופשטים) ואת עיני הצופה, ייחודית רק לה

סער דיין, "מעריב". ינואר 2001

לחצו על הקישור כדי לקרוא מאמר מקיף על "מוזר" שהתפרסם במגזין "מחול עכשיו" מאת שי שטיינברג

No Sidebar

This template supports the unlimited sidebar's widgets.
For adding widgets to Footer sidebar Click Here