מי יבנה יבנה בית

על יצירה, שינוי, הרס וזיכרון: סיור רב קולות ומופע

על האירוע

 

אתןם מוזמנים ומוזמנות לאירוע חד פעמי שיתבונן על תהליכי שינוי במרחב העירוני ויתקיים במתחם 'בית הסופר' שחלקו מיועד להריסה (הסטודיו שלנו ועוד), וחלקו האחר לשימור ושינוי ייעוד.

האירוע יכלול סיור אזניות מרובה דוברים ואת המופע 'אינוונטר' מאת נעה דר.

28.2, יום שישי, בשעה 13:00 – לכרטיסים לחצו כאןכל הכרטיסים נמכרו
29.2, יום שבת, בשעה 14:30 – לכרטיסים לחצו כאן
29.2, יום שבת, בשעה 19:30 – לכרטיסים לחצו כאן – כל הכרטיסים נמכרו
להזמנות בטלפון: 03-6954440 (השאירו הודעה ונחזור אליכם)

האירוע יתחיל ב'בית הסופר', ברחוב קפלן 6, ת"א ויימשך ב'סטודיו קבוצת מחול נעה דר'.
משך האירוע כולו: כשעתיים וחצי

רגע לפני שייהרס הסטודיו של 'קבוצת מחול נעה דר' שמהווה חלק מ'בית הסופר' וייבנה תחתיו בנין דירות מפואר ומספר רגעים לפני שחלקו האחר של הבניין ע״ש טשרניחובסקי אשר הוקם ב 1957 ע״י אגודת הסופרים במרכז ת״א ותוכנן ע"י דב כרמי, יעבור תהליך של שימור ושינוי צורה – נקיים אירוע רב פנים ונקודות התבוננות שיתמקד בקשרים שבין יצירה לבתים הפיזיים בהם היא מתקיימת ובין בתי היצירה למירקם העירוני בו הם נוכחים.

האירוע יתחיל בסיור אוזניות פרפורמטיבי שיתקיים במרחבים החיצוניים והפנימיים של בית הסופר, תוך התבוננות במהות 'הבית' כמיכל חומרי ליצירה אומנותית ואידאית ובהנחיית אנשים ונשים משדות ידע ותחומי עשייה שונים שייתרמו את השקפתם על תהליכי השינוי הפועלים על מתחם בית הסופר וסביבתו בפרט ועל העיר תל אביב ככלל, מול התמורות בערכים ובצרכים חברתיים וכלכליים.

הסיור יוביל בסופו אל לב הבית – הסטודיו, בו תוצג יצירת הסולו האחרונה של דר, 'אינוונטר', שהיא מחוות פרידה למרחב הפיזי בו יצרה מחול שמהותו היא אנטי חומרית, אך חלקי התפאורה והאביזרים שנותרו – משמשים כמצע למופע האחרון שיווצר במרחב הזה בטרם יהפוך להריסות.
'אינוונטר' נע בין זמנים ואתרים בהם יצירות נוכחות בזכרון האישי והמשותף ומתחקה אחר התכנים הנמוגים שנוצרו בין קירותיו של הסטודיו. החלל הלבירינטי והרב שכבתי של 'אינוונטר' מורכב מתפאורות שהגדירו את מרחבי היצירות ונוכחות כאן כמימצאים ארכיאולוגיים המעידים על התוכן הנדיף שהכילו.
עודפות חומרי הגלם המוחשיים והמהלך הכאוטי והפרגמנטלי בין הזכרונות – משמשים כמנוע לפעולה המפרקת את גוף העבודות לגורמים ומאחה אותו לכדי יצירה חדשה.

שותפים

 

ניהול אמנותי 'מי יבנה יבנה בית': נעה דר ויאיר ורדי

יצירת סיור קולי: מור לידור ויאיר ורדי

דוברים בסיור הקולי: פרופ’ ניסים קלדרון, רועי פביאן, דינה אלדור, מאירה קובלסקי, הילה שטרית, ד״ר דפנה בן שאול, עפרי עומר וטליה הופמן, דב חנין, אסתר זנדברג, הילה הראל, פרופ׳ טלי חטוקה, הילה לולוין פרח כפר בירעים וחנא פרח כפר בירעים, ד״ר חנא סוויד, תמר ברגר.

הפקה: משה שכטר אבשלום

'אינוונטר' מאת ובביצוע: נעה דר

פס קול ומיצב סאונד 'אינוונטר': אלעד שניידרמן

ייעוץ אמנותי וניהול חזרות: יעל ונציה, מאיה ברינר

עיצוב חלל 'אינוונטר': נעה נשיא

תאורה 'אינוונטר': נעה אלרון

עיצוב גרפי: דורית טלפז

יח"צ: מירה בינארט

האירוע מתקיים בתמיכת המחלקה לאמנות בעת"א יפו.
תודות לנירה תובל – בית הסופר, צלילית בן נבט, גיורא יהלום, רויטל בן אשר, שרון בר לב
משך האירוע: כשעתיים וחצי | מספר המקומות מוגבל, נא הזמינו כרטיסים מראש |
ליצירת קשר: 03-6954440 | noadarpro@gmail.com | www.noadar.com

על אינוונטר

 

IMG 5809-Edit
« 1 של 9 »

לצפייה בטריילר 'אינוונטר': לחצו כאן | למידע נוסף על המופע: אינוונטר


מתוך הביקורות האחרונות על 'אינוונטר':

"המופע הזה הוא אירוע מרגש במיוחד. זוהי חזרה לא רק למה שראינו על הבמה, אלא לתקופה שבה נוצרו כל אחד מהמופעים, וכן מעין מכונת שיקוף להתפתחות שחלה במחול הישראלי — ושדר מגלמת אותה. גם הרקדנים שנשמעים ברקע נותנים את התחושה שכמעט כולם היו בניה של דר, כלומר גדלו להיות חלק משמעותי בסצינה המקומית. דר, שעבודותיה תמיד כללו צד פילוסופי ותיאורטי משמעותי מאוד, מצליחה ב"אינוונטר" להעמיד את הגוף והחומר במרכז. הפרידה מהסטודיו שלה אינה רק סוגיה נדל"נית, אלא גם פותחת סדרת שאלות על היחס שבין הממשי והיצירתי, על התנאים שבלעדיהם אי אפשר לעשות אמנות או אולי על האמנות שנוצרת תחת תנאים בלתי אפשריים. כמו ב"נוע תנוע" גם כאן תענוג לצפות בדר הרוקדת, מסורה כולה לכוריאוגרפיה ולתנועה. יש לקוות שהפינוי הצפוי לא יגרום לה להפסיק ליצור." – טל לוין, 'הארץ'


"יותר מכל הרשימה דר עצמה. מה אפשר לשאוף יותר מזה? בסוף היצירה היא מכסה את כל התפאורות בבד, כמו שנוהגים לכסות רהיטים לתקופה של היעדרות. זה עצוב, אבל בה בעת חשבתי איזה עושר של עשייה נהדרת חבוי שם. הרבה יושר אמנותי וכמובן כישרון ויידע המהווים בסיס מוצק לכל מה שיצרה. דר יכולה להסתכל על יצירותיה בסיפוק, נחת ואפילו אושר ונראה שעדיין לא אמרה את המילה האחרונה." – רות אשל, 'יומני מחול'

No Sidebar

This template supports the unlimited sidebar's widgets.
For adding widgets to Footer sidebar Click Here