משחקי ילדים

אודות

 

"משחקי ילדים", מופע מחול לילדים, בהשראת יצירתו של פיטר ברויגל.

"משחקי ילדים" הוא מופע מבריק, צבעוני ומלא חיוניות המשלב מחול, מוסיקה, משחק, וידאו ומיומנויות קרקס ומיועד לילדים ומבוגרים מכל הגילים.

משחקי ילדים – יצירתה של נעה דר, זוכת פרס לנדאו לשנת 2010 ופרס היצירה לשנת 2009 – בהשראת יצירתו של הצייר הפלמי, בן המאה ה 16, פיטר ברויגל, בוחנת מקרוב את המתרחש במגרש המשחקים בו הילדים שקועים במשחקים שמשקפים את חיי הגדולים ומשמשים להם כהכנה לחיים הבוגרים.

על הבמה נוצר מיקרוקוסמוס עשיר בהתרחשויות בו האווירה משתנה תדיר מיחסי עוינות לחברות ומעצב לצחוק.
הכל מתרחש לנגד עיניו של האומן פיטר ברויגל שקפץ לביקור קצר מגן עדן, ולאחר400 שנה הוא בוחן מחדש את ילדותו, בגרותו ויצירתו.

*"משחקי ילדים" מומלץ מגיל 4 ומעלה, וע"י סל-תרבות ארצי: לילדים מכתה א ועד ו.

שותפים

מאת: נעה דר
יצירות מוסיקליות: רוני פורת, אריק סאטי, יוהאנס באך, הנרי פרסל.
רקדנים – מופיעים: נועה שביט, מור נרדימון, רותם יהודה, נועה שילה, אשר בן שלום, אפרת לוי
שותפים ליצירה וקאסט ראשון: נועה רוזנטל, אסף שץ, עילאיה שליט, מאיה ברינר, שלומית פונדמינסקי, נחשון שטיין
נגנים: תזמורת הבמה הישראלית- חולון
שחקן: עמנואל חנון
עיצוב תלבושות: עינת ניר
עיצוב תפאורה: אבי שכוי
עיצוב אביזרים: עמית אביתר
עיצוב מסיכות: פרנסואז קוריאט
עיצוב וידאו: דורית טלפז
עיצוב תאורה : קרן גרנק
כתיבת טקסט: שלומי מושקוביץ'
צילום סטילס: תמר לם
בכורה: פסטיבל "צלילי ילדות", ספטמבר 2002
משך המופע: 55 דקות

גלריה

47548-CHILD1
« 1 של 4 »

ביקורות

"נעה דר עושה כבוד לילדים … התוצאה המקסימה – קבוצת רקדנים הממחיזים על הבמה באמצעות ריקוד, משחק ולוליינות את יצירתו של הצייר הבלגי פיטר ברויגל – "משחקי ילדים"…בנוסף לריקוד, ללהטוטי הקרקס ולמשחק, נחשפים הילדים גם לסגנון הלבוש בימי הביניים – וזוכים גם במפגש קליל וידידותי עם מוסיקה קלאסית באמצעות תזמורת הבמה הישראלית-חולון" אביבה לוינסון, "טיים-אאוט"

"…מנקודת התחלה זו יצאה נעה דר למסע התנועתי-בימתי שלה. היא הופכת את הדו-מימד של ברויגל לתלת-מימד ויוצרת נקודת מפגש טובה בין ציור, מחול ופסיפס מוסיקלי שיצר רוני פורת בביצוע חי של תזמורת הבמה הישראלית חולון". תקווה חוטר-ישי,"ידיעות אחרונות"

"משחקי ילדים" מופע המחול האינטליגנטי של קבוצת מחול נעה דר, על פי כוריאוגרפיה של דר ובבימויה, מתרחש על רקע ציורו רב הפרטים של פיטר ברויגל, "משחקי ילדים".
הריקודים של קבוצת הרקדנים, הלבושים כמו הדמויות בציור, ממחיזים בכל פעם פרט אחר מהיצירה ומדגישים את כל האופטימיות, החיוניות והחן שבתמונה.
שעה של מחול מודרני קומוניקטיווי ומעניין במיוחד לקהל צעיר". רותה קופפר, "הארץ"

"ציורו של פיטר ברויגל, "משחקי ילדים", הוא השראה נהדרת למופע בשם זה, שאותו מעלה קבוצת מחול נעה דר. על הבמה בתפאורה שמבליטה את ציורו המיוחד של ברויגל המוקרן על מסך גדול, רוקדים רקדנים מוכשרים פרטים שונים מן הציור, שכולו ילדים ומשחקיהם. בלבושם נראים הרקדנים כאילו יצאו זה עתה מן הציור, רק כדי להזמין את הקהל להיכנס לעולמו של ברויגל כילד…מופע מחול מקסים".
אסנת בלייר, "להיות הורים" "את"

"בסוזן דלל עלה "משחקי ילדים" של הכוריאוגרפית נעה דר, היוצרת יצירות קסומות לילדים. המופע, המוגדר כמיועד לכל המשפחה, משלב מחול, מוסיקה, משחק וידאו ולהטוטנות בהשראת יצירתו של פיטר ברויגל. הוא מציג מגרש שוקק פעילות . ההתרחשויות מתחלפות בהמירות מיחסי חברות לעוינות ובדידות, מצחוק פרוע לפנטסיה.
על "משחקי ילדים" עולה רק "החלום הוא צייר גדול" של דר, על פי לאה גולדברג. מופע מופלא שיש לקוות שיוצג שוב במהרה". צפי סער, "גלריה" – "הארץ"

"כשהחשיכה ירדה על האולם בסוזן דלאל, הגדוש בילדים ובהורים, שלח הקסם את זרועותיו הארוכות והדקות ולפת את הצופים בחבלים קטנים של כיף. אימא מחבקת ילדה, אב מושיב את בנו על ברכיו למען ייטיב לראות… עיניים נוצצות עוקבות אחרי סיפורו האישי של הצייר הפלאמי פיטר ברויגל ואחר ההאנשה הייחודית כל כך של ציורו המפורסם ביותר "משחקי ילדים".

חבורה של רקדנים לבושים בבגדים מהמאה ה- 16, רוקדים במעין ילדותיות גמלונית, כזו שמצליחה להקסים את הצופה ולשכנע אותו שמדובר ברקדנים בעלי יכולת, בעוד היצירות הקלאסיות ברקע תורמות את חלקן ומחלחלות אל נפשותיהם הרכות של הילדים. מדי פעם עולה צילום וידאו של הציור של ברויגל, מתבצע תקריב אל אחד מעשרות הילדים המצוירים כשהם משחקים וכך נפתח פרק חדש ביצירה.
אין ספק, מדובר בהופעה מבריקה, צבעונית ומלאת חיוניות שאולי מיועדת לילדים אך מהנה מבוגרים מכל הגילים. לא היה ספק שגם המבוגרים נהנים ממופע המחול לילדים הזה הנאה מושלמת, ובסיומו הם יצאו אל האור המסמא של רחבת סוזן דלאל כאחוזי קסם". איטו אבירם, עיתון "פילון", אתר "התרשמות"

ביקורות נוספות:
אתר Ifeel.co.il מאת רונית שווה

No Sidebar

This template supports the unlimited sidebar's widgets.
For adding widgets to Footer sidebar Click Here